Dziennik budowy osiedla Premium cz. 4 – gdzie jest żuraw?

06 grudnia

Bryła A1 – mamy konstrukcję drewnianą „korony”

Wkrótce zakończymy wykonywanie ścian działowych w mieszkaniach. Trwają prace w zakresie instalacji elektrycznych i sanitarnych. Zakończyliśmy ocieplanie stropu garażu podziemnego.

Na parterze przedmiotowej bryły wstawiamy już stolarkę okienną. Dbamy o bezpieczeństwo naszych przyszłych klientów: mieszkania parterowe wyposażamy w okna z antywłamaniową szybą i antywłamaniowymi okuciami.

Ponadto postawiliśmy rusztowanie, które umożliwia prace przy elewacji budynku. Na koniec najważniejsze – na ukończeniu jest już drewniana konstrukcja dachu, szkielet „korony” zwieńczającej całą bryłę 🙂

 

Bryła A2 – jednoklatkowy maluszek już nie taki mały

Idziemy jak burza, od ostatniego wpisu minęły 2 kondygnacje! Wczoraj zabetonowaliśmy pierwszy szczyt budynku. Rozpoczęliśmy murowanie ścian działowych w mieszkaniach na parterze i pierwszym piętrze.

 

Bryła A3 – „dogoniła bliźniacze A1”

Trwają prace przy ostatnim stropie, zabetonowaliśmy pierwszy szczyt dachu. Rozpoczęliśmy murowanie ścian działowych na parterze. Trwają także prace dotyczące branży elektrycznej. Ocieplamy strop garażu podziemnego.

 

Od 27 listopada w naszej budowlanej scenografii brakuje niebieskiego żurawia wieżowego, który dzielnie pomagał nam w pracach nad bryłą A1. W zamian na dniach pojawiły się silosy z tynkiem wewnętrznym 🙂

PS System silosowy (system dystrybucji suchych mieszanek budowlanych w opakowaniach zwrotnych wielokrotnego użycia, zwanych silosami) to rozwiązanie alternatywne do sprzedaży materiałów konfekcjonowanych w workach i na paletach. System silosowy materiałów sypkich ułatwia pracę i zmniejsza ilość odpadów.