Dziennik budowy osiedla Premium cz. 4 – gdzie jest żuraw?

06 grudnia

Bryła A1 – mamy konstrukcję drewnianą „korony”

Wkrótce zakończymy wykonywanie ścian działowych w mieszkaniach. Trwają prace w zakresie instalacji elektrycznych i sanitarnych. Zakończyliśmy ocieplanie stropu garażu podziemnego.

Na parterze przedmiotowej bryły wstawiamy już stolarkę okienną. Dbamy o bezpieczeństwo naszych przyszłych klientów: mieszkania parterowe wyposażamy w okna z antywłamaniową szybą i antywłamaniowymi okuciami.

Ponadto postawiliśmy rusztowanie, które umożliwia prace przy elewacji budynku. Na koniec najważniejsze – zbliża się ukończenie drewnianej konstrukcji dachu, szkieletu „korony” zwieńczającej całą bryłę. 🙂

 

Bryła A2 – jednoklatkowy maluszek już nie taki mały

Idziemy jak burza. Od ostatniego wpisu minęły 2 kondygnacje! Wczoraj zabetonowaliśmy pierwszy szczyt budynku. Rozpoczęliśmy murowanie ścian działowych w mieszkaniach na parterze i pierwszym piętrze.

 

Bryła A3 – „dogoniła bliźniacze A1”

Trwają prace przy ostatnim stropie, zabetonowaliśmy pierwszy szczyt dachu. Rozpoczęliśmy murowanie ścian działowych na parterze. Trwają także prace dotyczące elektryki. Ocieplamy strop garażu podziemnego.

 

Od 27 listopada w naszej budowlanej scenografii brakuje niebieskiego żurawia wieżowego, który dzielnie pomagał nam w pracach nad bryłą A1. W zamian na dniach pojawiły się silosy z tynkiem wewnętrznym 🙂

PS – System silosowy (system dystrybucji suchych mieszanek budowlanych w opakowaniach zwrotnych wielokrotnego użycia, zwanych silosami) to rozwiązanie alternatywne do sprzedaży materiałów konfekcjonowanych w workach i na paletach. System silosowy materiałów sypkich ułatwia pracę i zmniejsza ilość odpadów.