Dziennik budowy osiedla Premium cz. 6

20 kwietnia

 

Bryła A1 – „nowy image”

Na ukończeniu są prace tynkarskie. Rozprowadzamy instalacje podposadzkowe tj. elektryczne i hydrauliczne.

Hydraulicy pracują przy podejściach pod grzejniki, doprowadzają wodę i kanalizację do łazienek i kuchni. W tym tygodniu zostanie wykonana posadzka w garażu podziemnym. Kończymy prace dekarskie. Budynek jest już ocieplony, przygotowujemy się do zasiatkowania styropianu. W dużym zaawansowaniu jest wykonanie balustrad i pochwytów na balkonach/loggiach.

Bryła A2 – jest i daszek

Trwają prace tynkarskie w mieszkaniach. W dużym zaawansowaniu jest ocieplanie budynku styropianem. Postępują prace przy balustradach na balkonach. W przedmiotowej bryle również kończymy krycie budynku blachą.

Bryła A3 – tynkujemy

Na ukończeniu jest montaż stolarki okiennej. Kończymy także rozprowadzanie instalacji elektrycznych w mieszkaniach. Rozpoczynamy prace tynkarskie. W dużym zaawansowaniu są prace dekarskie.

 

Prace wewnętrzne postępują przy wdrożonych środkach bezpieczeństwa m.in. ograniczających kontakt danym grupom fachowców.

 

Pytacie Państwo, czy obecna sytuacja w kraju ma wpływ na naszą budowę. Nieznacznie zaczynamy odczuwać pewne utrudnienia związane z pandemią, m.in.: wydłużoną decyzyjność urzędów, opóźnienia w transporcie niektórych materiałów z zagranicy (spowodowanych kolejkami na granicach), część pracowników boi się dużych budów i ogranicza kontakt z innymi, dlatego też prace na budowie są organizowane w taki sposób, by poszczególne ekipy pracowników nie tworzyły skupisk. Niektórzy pracownicy dzielą pracę z opieką nad dziećmi, firmy borykają się z problemem zakwaterowania pracowników spoza Olsztyna. Na budowie mamy również przyjaciół zza wschodniej granicy, niektórzy nie mogą wrócić do Polski lub w strachu przed epidemią wyjechali do kraju ojczystego. W chwili obecnej ciężko przewidzieć jak epidemia odbije się na budowie, zwłaszcza, że sytuacja jest dość zmienna.

Nie piszmy jednak czarnych scenariuszy 🙂 … Wokół budowy zazieleniło się,  a w powietrzu czuć wiosnę. Pracę umila nam ogrzewające budowę słońce. Przy sprzyjającej aurze przyłączamy osiedle do miejskiej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Przygotowujemy również teren pod budowę drogi wewnętrznej i parkingów.

 

Na zakończenie: niezmiennie życzymy wszystkim dużo zdrowia i czekamy, aż wszystko wróci do normy, do czasu, kiedy kontakt z drugim człowiekiem groził zarażeniem się … jedynie śmiechem 🙂