Dziennik budowy osiedla Premium cz. 7

08 czerwca

Bryła A1 – prawie cała w bieli

Kończymy prace elewacyjne oraz wylewanie posadzek w mieszkaniach i na klatkach. Trwa montaż parapetów, niebawem zaczniemy także montaż grzejników. Dopieszczamy dach. Mamy już zamontowane windy, które pokonały niezwykle długą drogę z Włoch 🙂 Windy dzielnie montuje nam zaprzyjaźniona firma KONE Sp. z o.o. Ponadto zakończyliśmy montaż oświetlenia, dlatego też możemy podejrzeć jak wygląda wnętrze garażu.

Nasi fachowcy uzyskują idealnie gładkie posadzki za pomocą zacieraczki, która umożliwia szybkie wygładzanie posadzek betonowych.

Ocieplony, oświetlony garaż wraz z posadzką przemysłową czeka na wytyczenie miejsc postojowych.

Bryła A2 – ocieplona nie tylko słońcem

Zakończyliśmy tynkowanie mieszkań i klatek. W tym tygodniu rozpoczynamy prace przy instalacjach podposadzkowych hydraulicznych i elektrycznych. Przygotowujemy się do siatkowania styropianu. Kończymy montaż windy.

Nasz element wyróżniający – duże okna i widok jak z obrazka 🙂

Montaż windy i wnętrze szybu. Po odbiorach UDT będziemy mogli śmigać góra/dół 🙂

Bryła A3 – dłuuuga posadzka w dłuuugim garażu

Ocieplamy frontową ścianę budynku, wschodnia jest już ocieplona. Trwają prace przy obróbkach blacharskich na dachu. Wykonaliśmy już posadzkę przemysłową w garażu podziemnym. Zaawansowane są prace hydrauliczne. Kończymy tynkowanie pierwszej klatki. Zaawansowane są także prace tynkarskie w drugiej klatce. Zakończyliśmy prace elektryczne w mieszkaniach.

 

Światełko w tunelu długiej hali garażowej łączącej bryłę A2 z bryłą A3.
Sprawdzaliśmy – pomimo mroku nic/nikt nie straszy 🙂

… chociaż w pełnym świetle można się wystraszyć tzw. pakuł, które służą do uszczelniania wszelkiego rodzaju połączeń gwintowych 🙂

TEREN WOKÓŁ BRYŁ

Przed budynkiem A1 trwają prace drogowe i brukarskie, są już widoczne pierwsze miejsca parkingowe
o wymiarach 5×2,5 m.

Wokół osiedla trwa wiele prac m.in. przyłączanie się do miejskich sieci wodociągowych i kanalizacyjnych.